Kalba
- Nuo indoeuropiečių iki baltų
- Senoji lietuvių raštija
- Lietuvių kalbos tarmės
- Kalba ir žmogus
- Fonetika
- Kirčiavimas
- Leksika
- Žodžių daryba
- Rašyba
- Rašybos sąvoka ir pagrindiniai principai
- Balsių rašyba
- Priebalsių rašyba
- Žodžių rašymas kartu ir atskirai
- Brūkšnelio rašymas
- Didžiųjų raidžių rašymas
- Žodžio dalies kėlimas į kitą eilutę
- Santrumpos
- Skaičių rašymas
- Morfologija
- Sintaksė
- Skyryba
- Stilistika ir retorikos pagrindai
- Teksto kūrimas
- Kalbos tiriamojo darbo etapai
Brūkšnelio rašymas
Brūkšnelis rašomas tarp dviejų savarankiškų to paties asmens pavardžių (Gabrielius Landsbergis-Žemkalnis, Sofija Kymantaitė-Čiurlionienė) arba tarp pavardės ir slapyvardžio (Gabrielė Petkevičaitė-Bitė, Vincas Mykolaitis-Putinas).Brūkšnelis rašomas dvigubame simboliniame pavadinime, sudarytame iš dviejų susijungusių organizacijų pavadinimų („Santara-Šviesa“, „VIČI-Aistės“, „Gintra-Universitetas“, „Granitas-Gaja-Karys“). Taip pat brūkšnelis gali būti rašomas įvairiuose simboliniuose pavadinimuose (sodų bendrija „Pavasaris-3“, „Vokė-3“, gaminių pavadinimai „Vokė-3“, „Blat-Ver“).
Brūkšneliu jungiami tik sintaksiškai lygiareikšmiai bendriniai daiktavardžiai, iš kurių nė vienas nėra svarbesnis už kitą ar priklausomas nuo kito (kavinė-skaitykla, skulptorius-architektas, lopšelis-darželis).
Brūkšnelis rašomas prie arabiškų skaitmenų jungiant antrąjį sudurtinio žodžio dėmenį (30-metis, 100-tūkstantasis, 3-milijoninis) ar pridedant kelintinio skaitvardžio galūnę (liepos 1-oji, 4-oji komanda, 2-as kanalas). Taip pat brūkšnelis rašomas žymint datą (2013-09-06) ar tarp numerius žyminčių skaitmenų ar raidžių grupių (Pilies g. 1-3, Nr. ĮSAK-256).
Brūkšnelis gali būti rašomas tarp dviejų sintaksiškai lygiaverčių būdvardžių, reiškiančių vieną kompleksinę daikto ypatybę (klausiamasis-santykinis įvardis, silabinė-toninė eilėdara, socialinė-ekonominė situacija). Taip pat brūkšnelis gali būti rašomas interneto adreso pavadinimuose tarp dalių, aplankų ir rinkmenų (http://www.nec.lt/failai/3238_2013_LT_VBE-vykdymo_instr.pdf).
Brūkšnelis tekste žymi išleistą žodžio dalį (studentai (-ės), m-kla, g-vė, t-ba).